Здравословната красота: Нови тенденции в неинвазивните процедури за подмладяване

В преследването на едва ли не вечна младост мнозина биват повлечени от крещящите лозунги на бюти индустрията. Но красотата е отражение на здравето, а то е многопластово. Представете си кула от карти: ако махнеш дори една от основата, всичко ще се срути. Така е и при грижата за тонуса и външния вид: ние се нуждаем от балансирано хранене, правилното количество и вид спорт, балансиран режим за релакс и процедури за красота всеки един елемент е важен!

Неинвазивното, нежно подмладяване /soft anti-ageing/ е най-новата тенденция в света на красотата и е изключително популярно във Франция – меката на красотата и модата. Този вид подмладяване тепърва навлиза в България, но вече редица световни знаменитости застанаха открито против агресивните корекции с филъри, ботокс и т.н., предпочитайки soft anti-ageing-a като най-полезна, многопластова и натурална грижа за външността и здравето.

Алтернатива за подлмадяване ли е този метод?

Красотата започва отвътре, а добрият тонус, увереността и самочувствието подхранват нашето вътрешно емоционално и физическо здраве. Така се издигат трите постамента на съвършенството: емоции – движение – хранене. Концепция за soft anti-aging е нежен подход, съчетаващ и трите елемента, без да намеква, че фините бръчки са „проблем“, да вменява чувство за несъвършенство, недостатъчност и огорчение от естествения външен вид. Напротив! –любимите думи на др Аля

Може би това осъзнаване е първата и най-важна стъпка: пожелай да бъдеш най-добрата версия на себе си, а не нечий двойник или подражател и приеми неизбежния ход на времето достойно, променяйки се възможно най-бавно и по най-красивия начин.

Когато говорим за подмладяване, справяне с „белезите“ от нездравословни навици и подсилване на натуралната красота, задължително трябва да споменем методите face yoga, и японската наномолекулярна технология форлед, отличена с Нобелова награда, използването на стимулиращи дйствието на фибробластите процедури , мезотерапия и различни апаратни техники.

Soft anti-aging във Франция

Д-р Альона Гъркова работи в областта на неинвазивното подмладяване (soft anti-aging) или подмладяване без игли. Професионалният си път д-р Гъркова започва със специалност Фармация в Медицински университет – София, след което започва да работи в областта на превантивната медицина и здравословния режим. Мотивирана от впечатляващите резултати от симбиозата между конвенционалната медицинска наука и природата, тя завършва специализация по Клинична ароматерапия в Белгия, където изучава действието на клиничнаната ароматерапия  в различни  области на медицината.

Търсейки тайната за здраве, дълголетие д-р Аля започва работа в областта „longevity“ и „anti-aging“, завършва Медицина в Медицински университет – София и се квалифицира в клиничното и терапевтично хранене в Париж.

В допълнение на триадата емоции-хранене-движение, за която споменахме, д-р Аля  вярва Терапевтична йога и Ин йога и я препоръчва като метод за дълголетие и подмладяване . Така от първо лице се профилира и прилага нежната anti-age грижа за   красота във Франция и Монако.

 Макар самата Аля да не отрича използването на последните, тя стриктно следва философията Less is More, обуславяща разумната им употреба при истинска необходимост, а не заради мода или каприз.

Всеизвестно е, че французойките (или поне повечето от тях) искат да останат възможно най-естествени. Те споделят, че неестествените корекции са пошла проява на ниска култура и изключително лош вкус.

Какви са елементите на метода?

Външната красота може да се постигне по естествен начин и с научни методи. Есенцията на философията soft anti-aging се базира първо на висококачествени неинвазивни процедури с наномолекули хиалуронова киселина например, а в ежедневието – на триадата емоции – движение – хранене.

Емоциите са тези, които разболяват човека, но въпреки че си щастлив, все пак може да живееш нездравословно, ако липсва някой от другите два елемента. Това е т.нар. епигенетика: нещата, които ни заобикалят. В този ред на мисли ни заобикаля и изборът ни – дали спортуваме, как се храним, контактуваме ли с токсични хора, щастливи ли сме от това, което работим, понеже здравето е многопластово.

На второ място е спортът. Ако мускулите не се стимулират, особено след 30 г. възраст, ние остаряваме по-бързо. Благодарение на редовните упражнения се появяват нови капиляри (неогенеза), а те, от своя страна, хранят тъканите. И тук шокиращият факт е, че теглото няма почти никакво отношение – не е важно да си слаб, а да имаш добра мускулатура и общ тонус.

А що се отнася до храненето, напоследък съвременният човек обръща огромно внимание на диетата си и това е добре, но от гледна точка на здравето да издигаме храненето в култ, не е никак правилно.

Десетките разновидности на хранителни режими, обещаващи подобрен метаболизъм, енергия, справяне с редица проблеми и т.н.,  биха били безпредметни, ако липсват предходните два елемента. Ако трябва да обобщим, не е важно толкова самото хранене, колкото размерът на порциите и използането на всички макро и микронутриенти.